Голова парламентського комітету ВР України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна закликала власників автотранспорту з європейської реєстрацією поквапитися їх митним оформленням і сплатою відповідних мит. Ніна Южаніна при цьому зазначила, що деякі митниці саботували розмитнення авто на єврономерах.

«Бажаючі розмитнити авто у встановлений законом термін, встигнуть це зробити. Ніяких розмов про продовження, перенесення або зміну цих термінів йти не може», - сказала Ніна Южаніна в інтерв'ю РБК-Україна.

При цьому Южаніна зазначила, що з економічної точки зору недоцільно платити митні платежі за автомобіль, старіший за 15 років, який при покупці через це коштував недорого.

Коментуючи прийняті в листопаді 2018 закони про пільгове розмитнення автомобілів на єврономерах, вона заявила, що вони «дали можливість людині пройти митне оформлення і поставити автомобіль на облік в Україні».

«Жодна політична сила, яка зможе прийти в наступний парламент, якщо вона буде відповідати в тому числі за бюджет країни, не зможе прийняти більш ліберальний закон, ніж прийнятий зараз», - додала глава парламентського комітету.

Закони про розмитнення автотранспорту з іноземною реєстрацією №8487 і №8488 набрали чинності 25 листопада 2018. А 22 лютого 2019 закінчується термін пільгового періоду застосування ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення цих автомобілів. Після цього їх власники будуть платити акцизний податок за повною ставкою. Нарешті, з 24 травня власники авто з іноземною реєстрацією, які вчасно не провели їх митне оформлення, будуть платити штрафи за 170 тис. Гривень.